דירות להשקעה

דירות להשקעה

יתכן שתחום הנדל"ן קורץ לכם, בדרך כזאת או אחרת. אך לפני "שתקפצו לבפנים", כדאי שתעמיקו את הידע שלכם בתחום. ובדיוק בשביל זה כתבנו למענכם את המאמר הזה. מכיוון שמחירי הדירות רק בעלייה מתמדת, בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים בוחרים בדרך של השכרת דירות. שזה מעולה בשבילכם. ברגע שתבחרו באופציה של רכישת דירות להשקעה, תהיו בטוחים שיהיו לכם הרבה הצעות משוכרים, מה שיבטיח כי השקעתכם לא הייתה לשווא. מאוד כדאי להיות כיום בעלים של נכסים, בפרט שהם מניבים עוד הכנסה פסיבית, מדי חודש בחודשו. על מנת לצלוח את תהליך ההשקעה בדירות, עליכם להבין את תנאי השוק, להעריך נכונה את השווי של הנדל"ן, להחליט כראוי על מיקום הנכס. ואיך אפשר בלי מציאה של דיירים "מלח הארץ".

מה החשיבות של מיקום דירות להשקעה?

בחירה נכונה של המיקום של דירות להשקעה, בהחלט עשויה להשפיע על האיכות של הדיירים שתמצאו. משמעות הדברים – שיש לכך השפעה ישירה על רמת ההכנסות שלכם מהנכס שרכשתם. מעבר לעובדות שיש חשיבות למיקום, כאמור לעיל, יש גם חשיבות לאיכות הדיירים. דיירים "טובים", יסכימו, בשל המיקום המצוין, לשלם לכם יותר שכר דירה. אם ייאותו להתעלם מסממנים לא טובים בדירה, כמו למשל – מטבח שאינו מושקע, או לחלופין מזגנים שאינם עובדים טוב. באם הנכס נמצא בשכונה סוציו אקונומית טובה, עם קרבה למוסדות לימוד איכותיים, סביר להניח שדמי השכירות שתקבלו יהיו גבוהים יותר. על מנת שלא להסתכן יותר מדי, בשל אי הבנת תנאי השוק, כדאי ביותר שתפנו מראש לסוכני נדל"ן מקצועיים. הם יטיבו למצוא לכם נכסים איכותיים, שלעתים אינם מפורסמים באמצעי התקשורת הקונבנציונליים.

דירות להשקעה מאפשרות תגמול קבוע

הדבר הכי כדאי, בכל מה שקשור לכדאיות של עסקת דירות להשקעה, שהיא מאפשרת הכנסה פסיבית. עסקינן אודות הכנסה מדי חודש בחודשו, מאוד רווחית. כמובן שיחולו עליכם עלויות של תחזוקה שוטפת. אך הן בטלות בשישים לעומת הרווח הגולמי שתקבלו. מדובר על היתכנות אטרקטיבית למי שרוצה לעשות רווח מהצד או לחלופין למי שמעוניין בהשקעה שתניב לו ביטחון כלכלי, בעודו נמצא לפני פרישה לגמלאות. זאת ועוד, הרי זאת הכנסה שיכולה להיות חייבת  במס באופן אחר מהעיסוק בקריירה הקבוע שלכם. בנוסף לכך, בטרם תתחילו לחשב את תזרים המזומנים העתידי שלכם, תבדקו את כל ההיבטים שיחייבו אתכם. מה ההון העצמי שלכם. מה סך ההלוואות שביכולתכם לקבל? האם סוכן הנדל"ן שבחרתם אכן מועיל לכם? וכיוצא בזה. דקה לפני שאתם חותמים עסקה, מומלץ שתבחנו מבעוד מועד את סך ההוצאות שלכם. ותשקללו אותן על גבי ציר הזמן שבו תקבלו את שכר השכירות החודשי.