נדל"ן מסחרי

נדל"ן מסחרי

יש המון פרמטרים, שאותם חשוב לבדוק, בטרם מבצעים עסקה של נדל"ן מסחרי. בין השאר, ניתן לציין את ההיתכנות של חנייה פרטית בסמוך למבנה. מכיוון שמדובר על עסקה שאמורה להימשך זמן רב, עליכם לאפשר לחוכרים אפשרות להארכת הסכם השכירות לטווח הארוך, כאשר בכל התקופה העלות של השכירות אינה אמורה לעלות. יש לבחון אף את ההיבט המשפטי. במידה והשוכר צריך רישיון עסקים, עליכם לוודא שהנכס שרכשתם מסוגל להציע רישיון כזה בלי כל דרישה של השקעה כספית נוספת. כמו גם המחויבות שלו לבצע התאמות, לשם קבלת הרישיון לעסק.

מדוע עדיפה עסקת נדל"ן מסחרי לעומת עסקת נדל"ן רגילה?

כאשר פלוני אלמוני מבקש לרכוש נכס נדל"ן, הקונוטציה הראשונה שעולה בראשו, היא לבצע רכישת נדל"ן של נכס למגורים בלבד. אך לא תמיד בחירה באפשרות זו נכונה. מנתוני רשות המיסים עולה, כי כמעט שבעה עשר אחוזים מתושבי מדינת ישראל מחזיקים בלפחות שני נכסים. משמע – מדובר על משקיעים. לכל דבר ועניין. לכל מי מבינכם, שבוחר באופציה של רכישת נדל"ן למגורים, נשמח להסביר, כי יש לכך מובן פסיכולוגי. אותו מובן שמניע אתכם לרכוש דירת מגורים כרשת של ביטחון, וכחיזוק התחושה העצמית שלכם כבעלי נכס. אבל, עם יד על הלב, אנו יותר משמחים להודיע לכם, כי השקעה בתחום של נדל"ן מסחרי הרבה יותר מסתמנת ככדאית. ומדוע? אתם בוודאי שואלים. ובכן, כאשר עסקינן אודות משרדים, מרכזי מסחר, רכישת משרד לשם רווח מדמי שכירות או לחלופין מבנה תעשייתי מניבים רווחים הרבה יותר רבים, לטווח הארוך יותר. וכאשר ציינו כי מדובר אודות רווחים רבים יותר, מומלץ שתטמיעו שהכוונה לרווחים עד פי שלושה לעומת הרווח מנדל"ן של נכסים למגורים.

בעסקת רכישת נדל"ן מסחרי יש לוודא למה מיועד השטח

בטרם תבצעו עסקת נדל"ן מסחרי, עליכם להבין בדיוק מה המטרה שלכם. למה אתם מייעדים את הנדל"ן המסחרי. עליכם להיות בטוחים כי השטח שהנכם מייעדים להשכרה אכן יתאים לבנייה ולכל הדקורציה מחדש לשם יישום המיזם שלכם. קל וחומר, במידה ואתם מייעדים אותו לא לשם מגורים, כי אם לשם עסקים. ביכולתכם למצוא מקומות שכבר מוכנים היטב למטרות וליעדים שלכם, שבהם כל התשתיות כבר קיימות, והן מתכתבות היטב עם כל דרישותיכם.